E tepron analisti italian: Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane - Bota Sot
E tepron analisti italian: Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane

Futboll

E tepron analisti italian: Lukakun mund ta ndalësh vetëm me banane

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 14:52
Romelu Lukaku

Racizmi është kthyer në një problem të pa kalueshëm në futboll, sidomos në Itali dhe Angli.

Luciano Passirani ka tejkaluar çdo kufi me gjuhën e tij të përdorur ndaj Romelu Lukaku, me apo pa dashje.

Duke folur për ‘TopCalcio24’, Passirani ka thënë: “Nëse shkon një për një me të, ai do të të vras. E vetmja mënyrë për ta ndalur është t’i japësh 10 banane për t’i ngrënë”.

Menjëherë pas këtyre fjalëve ka reaguar drejtori i televizionit, duke kërkuar publikisht falje.

Lukaku ka qenë viktimë e fyerjeve raciste edhe në ndeshjen kundër Cagliari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...