“Felix do të bëhet më i mirë se Ronaldo” - Bota Sot
“Felix do të bëhet më i mirë se Ronaldo”

Futboll

“Felix do të bëhet më i mirë se Ronaldo”

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 16:28
Felix dhe Ronaldo

Legjenda e Atletico Madridit, Paulo Futre është i bindur që sulmuesi, Joao Felix ka një të ardhme të ndritshme.

Felix është transferuar këtë verë për 120 milionë euro tek klubi madrilen dhe në katër ndeshjet e para ka treguar formë të mrekullueshme.

Futre ka besim të plotë të portugezi duke thënë se në të ardhmen do të jetë fitues i Topit të Artë.

“Joao Felix është 20-vjeçar, është kampion, mund t’ia rrëmbej fronin Ronaldos, kur ai të pensionohet. Gjithashtu mund ta fitojë Topin e Artë”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...