Konfirmohet se kur do të mësohet nëse Messi luan kundër Dortmundit - Bota Sot
Konfirmohet se kur do të mësohet nëse Messi luan kundër Dortmundit

Futboll

Konfirmohet se kur do të mësohet nëse Messi luan kundër Dortmundit

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 23:55
Leo Messi

Lionel Messi është përfshirë në listën e skuadrës të Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmundit, por Ernesto Valverde ka pohuar se ende nuk ka vendosur nëse argjentinasi do të luajë të martën.

Ish-tekniku i Athletico Bilbao e bëri të qartë se vendimi nëse Messi do të kthehet në fushë në ‘Signal Iduna Park’ do të merret para ndeshjes.

“Ne do të vendosim nesër nëse Messi mund të luajë”, tha Valverde në konferencën për shtyp para-ndeshjes së Barcelonës.

“Disa ditë më parë ne nuk ishim shumë të qartë, por stërvitja e fundit mbaroi mirë dhe ai nuk po mendon më për dhimbjen që kishte”.

“Është e rëndësishme të luani pa menduar. Ai është përmirësuar shumë, por ne do të shohim nesër”, konfirmoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...