Klopp befason: Kjo është skuadra më e mirë në botë - Bota Sot
Klopp befason: Kjo është skuadra më e mirë në botë

Futboll

Klopp befason: Kjo është skuadra më e mirë në botë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 00:22
Jurgen Klopp

Skuadra e Klopp u bë kampion evropian për herë të gjashtë pas fitores 2-0 ndaj Tottenham në qershor, 12 muaj më pas nga humbja e tyre agonuese ndaj Real Madridit në finalen e vitit 2018. Manchester City në të kundërt nuk ka kaluar përtej çerekfinales për katër sezone radhazi.

Situata është e ndryshme brenda Anglisë, me skuadrën e Pep Guardiolas duke fituar dy tituj radhazi të Premierligës, përfshirë një tripletë vendase për herë të fundit.

Por këtë edicion ‘Të Kuqtë’ janë pesë pikë para ‘Qytetarëve’ dhe janë të prirur të shpallen kampion pas 29 viteve.

“Ne nuk mund të jemi skuadra më e mirë në Evropë pasi Man City janë skuadra më e mirë në botë. Ky është i njëjti planet, mendoj”, tha gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...