De Jong beson që fitorja ndaj Valencisë - Bota Sot
De Jong beson që fitorja ndaj Valencisë

Futboll

De Jong beson që fitorja ndaj Valencisë

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 12:44
De Jong beson që fitorja ndaj Valencisë

Mesfushori, Frenkie de Jong beson që fitorja ndaj Valencia ishte përformanca e tij më e mirë në fanellën e Barcelonës.

Holandezi impresionoi në fitore duke shënuar dhe asistuar.

Ai tha që bashkëlojtarët i kanë ndihmuar që prej kohës që është transferuar.

“Bashkëlojtarët me ndihmuan që prej kohës kur jam transferuar. Duhet të adaptohem me situatën dhe klubin. Kjo është ndeshja më e mirë që kam luajtur ndonjëherë”, deklaroi ai.

De Jong gjithashtu foli për 16-vjeçarin, Ansu Fati që po i mahnit të gjithë.

“Lojtari që tregon këtë kualitet në “Camp Nou”, do të thotë që ka vetëbesim. Ka një të ardhme të mirë”, përfundoi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...