Tifozët e bojkotojnë Juventusit kundër Atletico Madridit në Champions - Bota Sot
Tifozët e bojkotojnë Juventusit kundër Atletico Madridit në Champions

Futboll

Tifozët e bojkotojnë Juventusit kundër Atletico Madridit në Champions

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 18:40
Foto ilustrim

Tifozët ultras të Juventusit kanë vendosur ta bojkotojnë ndeshjen kundër Atletico Madridit në kryeqytetin spanjoll në Ligën e Kampionëve, në shenjë proteste kundër arrestimit të liderëve të grupit të tyre ditë më parë.

Juve e nis sezonin e ri në Champions nesër në mbrëmje në Wanda Metropolitano ndaj Atleticos, por nuk do ta ketë mbështetjen e tifozëve ultras.

Sipas Tuttosport, tifozët ultras që kishin blerë bileta për ndeshjen ndaj Atleticos në udhëtim, kanë vendosur të qëndrojnë në shtëpi dhe të heqin dorë nga udhëtimi i tyre i kushtueshëm në shenjë proteste kundër klubit të vet.

Kjo pasi 12 liderë të grupit ultras të tifozëve të Juves u arrestuan të hënën nën dyshimin për aktivitete kriminale, shantazhe, pastrim parash dhe dhunë.

Presidenti i kampionit italian, Andrea Agnelli, kishte bashkëpunuar me policinë gjatë hetimit, duke pohuar se grupi ultras e kishte shantazhuar klubin duke e kërcënuar se do të bënte thirrje raciste apo sjellje të këqija në stadium që do të rezultonin në gjoba.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...