Henderson tregon se ku gabuan në takimin ndaj Napolit - Bota Sot
Henderson tregon se ku gabuan në takimin ndaj Napolit

Futboll

Henderson tregon se ku gabuan në takimin ndaj Napolit

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 23:36
Henderson

Pas humbjes ndaj Napolit në ndeshjen e parë hapëse të fazës së grupeve, foli edhe kapiteni i skuadrës së Liverpoolit, Henderson.

Liverpooli u mposht nga Napoli me rezultatin përfundimtar në 2:0, gola këto që erdhën nga Mertenes nga pika e bardhë dhe Llorente në minutat e fundit të takimit.

Ndërkaq kapiteni Henderson u tregua mjaft i matur, ku i përgëzoj napolitanët për lojë dhe tregojë për defektet se ku i kishte mbrojtja dhe komplet skuadra e ‘Teh Reds’.

“Në pjesën e parë nuk ishim edhe keqa, por pjesa e dytë ishte e tmerrshme, lojtarët tanë nuk ishin të përqendruar.

“Kishim shumë gabime, ne mund të jemi më të mirë se ta, duhet ende të përmirësohemi”, tha Henderson.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...