Futbollisti padit nënën e tij për shkak të fanellës - Bota Sot
Futbollisti padit nënën e tij për shkak të fanellës

Futboll

Futbollisti padit nënën e tij për shkak të fanellës

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 15:10
Danny da Costa

Një histori e jashtëzakonshme vjen nga Frankfurti, ku lojtari i Eintracht, Danny da Costa paditi nënën e tij për shkak se kjo e fundit nuk ia kishte dhënë fanellat e futbollit, pasi ishte larguar nga apartamenti i saj.

Mediat gjermane thonë se nuk dihet arsyeja pse nëna e tij nuk ia dha gjashtë fanellat, përfshirë fanellën e Elf Under-17, që dikur kishte veshur Da Costa.

E gjitha shkoi deri aty sa të dy palët përfunduan në gjykatë, ku seanca e parë është caktuar për 27 shtator.

Costa para Eintrachtit ka luajtur për Bayer Leverkusen dhe Ingolstadt, duke mbrojtur ngjyrat e të gjitha skuadrave më të reja të Gjermanisë, ndërsa për skuadrën A nuk ka pasur asnjë paraqitje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...