Befason Xavi: Ky futbollist do të bëhet më i miri në botë - Bota Sot
Befason Xavi: Ky futbollist do të bëhet më i miri në botë

Futboll

Befason Xavi: Ky futbollist do të bëhet më i miri në botë

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 18:27
Xavi

Legjenda e Barcelonës, Xavi ka thënë se ylli i Manchester Cityt, Raheem Sterling në të ardhmen do të zëvendësojë Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon duke u bërë lojtari më i mirë në botë.

“Messi dhe Ronaldo për shumë vite kanë dominuar çmimet e lojtarëve më të mirë në botë, është e vështirë të kujtosh kohën para tyre…”, ka thënë fillimisht Xavi për tabloidin brotanik “The Mirror”.

“Messi është më i miri për mua dhe edhe pse të dy lojtarët akoma janë duke luajtur në një nivel shumë të lartë por do të vijë dita që dikush tjetër do t’i zëvendësojë”.

Xavi e sheh Sterlingun si pasues të Messit dhe Ronaldos.

“Ju shikoni lojtarët e rinj që mund të kurorëzohen në të ardhmen si më të mirët në botë dhe ju ende mendoni për Neymar, Mbappe, apo Salah…”.

“Në këtë garë unë e shoh një favorit, Raheem Sterling. Është talent që mund të zëvendësojë Ronaldo dhe Messin”, përfundoi legjenda e Barcelonës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...