Pjesa e parë: Di Maria dhuron spektakël ndaj Realit, pa gola në Madrid - Bota Sot
Pjesa e parë: Di Maria dhuron spektakël ndaj Realit, pa gola në Madrid

Futboll

Pjesa e parë: Di Maria dhuron spektakël ndaj Realit, pa gola në Madrid

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 21:53
Di Maria

Kanë përfunduar pjesët e para të ndeshjeve të sontme në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

PSG është duke mposhtur 2-0 Real Madridin, ku ish-lojtari i ‘Los Blancos’ Angel Di Maria shënoi dy herë.

Argjentinasi realizoi në minutat 14’ dhe 33’ për t’i dhënë avantazhin prej dy golave skuadrës së tij, para se VAR të anulonte golin e Gareth Bale.

Ndërkohë, Atletico dhe Juventus e kanë përfunduar 45 minutëshin e parë baras pa gola.

Bayern është në epërsi minimale ndaj Crvena Zvezdas, kurse City është duke udhëhequr 2-0 në udhëtim te Shakhtar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...