Man United “blindon” 35-milionëshin e blerë dy vite më parë - Bota Sot
Man United “blindon” 35-milionëshin e blerë dy vite më parë

Futboll

Man United “blindon” 35-milionëshin e blerë dy vite më parë

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 21:56
Manchester United

Manchester United dhe Victor Lindelof kanë zgjatur kontratën mes tyre deri në vitin 2024, me opsion rinovimin edhe për një sezon tjetër.

Qendërmbrojtësi kishte kontratë deri më qershor 2021, por ka rinovuar me terma të reja, duke rritur përfitimet e tij financiare.

Në vitin 2017 suedezi u ble nga Benfica për 35 milionë euro dhe që prej asaj kohe numëron 74 ndeshje me “Djajtë  e Kuq”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...