Zidane reagon pas humbjes nga PSG-ja - Bota Sot
Zidane reagon pas humbjes nga PSG-ja

Futboll

Zidane reagon pas humbjes nga PSG-ja

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 00:10
Pamje nga ndeshja

PSG-ja ka demoluar tërësisht Real Madridin, në ndeshjen kryesore të mbrëmjes së sotme.

Di Maria realizoi dy herë ndaj ish-skuadrës, kurse Bernat shënoi në çastet e fundit për rezultatin përfundimtar, 3-0.

Madje, “galaktikët” nuk e kanë regjistruar as edhe një goditje drejt portës, gjë që nuk kishte ndodhur tash e një kohë të gjatë.

Pas ndeshjes, Zidane pranoi se nuk e kishin intensitetin e duhur për të triumfuar, me ç’rast edhe u mposhtën në duelin e parë të sezonit në Ligën e Kampionëve:

“I shënuam dy gola që na u anuluan. Por kjo është pak. Ne nuk e kryem detyrën. Na mungoi shumë intensiteti. Kemi humbu shumë duele dhe kjo t’i komplikon gjërat”, përfundoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...