Beckham siguron yllin e Man City-t për Interin e tij - Bota Sot
Beckham siguron yllin e Man City-t për Interin e tij

Futboll

Beckham siguron yllin e Man City-t për Interin e tij

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 18:30
David Silva

David Silva do të jetë fytyra e Inter Miami-t, skuadrës së David Beckham. Mesfushori i Manchester City-t pritet t’i bashkohet klubit të MLS verën e ardhshme.

Silva ka pranuar rinovimin njëvjeçar të kontratës, por tha se do të ishte sezoni i fundit në Etihad. Ai ka insistuar se nuk do t’i bashkohej asnjë ekipi tjetër në Premier League dhe e ka tërhequr ideja e kalimit në Amerikë, ku do të jetë në qendër të projektit të ri.

Beckham është bashkëpronari i Inter Miami-t dhe ka bërë çmos ta sigurojë spanjollin, i cili do të ishte i përsosur për klubin e tij.

MLS nis në mars, kështu që Silva do të shkojë tre muaj pasi të ketë nisur sezoni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...