E rëndë: Gjyqtari goditet me shpullë, polici nuk reagon - Bota Sot
E rëndë: Gjyqtari goditet me shpullë, polici nuk reagon

Futboll

E rëndë: Gjyqtari goditet me shpullë, polici nuk reagon

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 00:30
Gjyqtari goditet me shpullë, polici nuk reagon

Në ndeshjen e luajtur fundjavën e shkuar mes Kastriotit dhe Egnatias, e vlefshme për Kategorinë e Parë, zyrtari i Kastriotit Gazmend Vogli, ka goditur me shpullë gjyqtarin e katërt Endrit Zhuli.

Një ngjarje e rëndë në vetvete të cilën dhe më të rëndë e bën fakti që polici i pranishëm nuk ndërhyri.

Për këtë ngjarje, Komisioni i Disiplinës është në vonëse pasi ende nuk ka marrë asnjë vendim edhe pse ditën e djeshme u luajtën ndeshjet e Kupës së Shqipërisë.

Pritet me mjaft interes vendimi që do të marrë Komisioni i Disiplinës për këtë ngjarje.

Kujtojmë që sezonin e kaluar, klubi i Kamzës u dënua me rënie nga kategoria, për shkak të dhunës së ushtruar ndaj arbitrit Eldorjan Hamiti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...