“Pukki mania” përfshin edhe presidentin e Francës - Bota Sot
“Pukki mania” përfshin edhe presidentin e Francës

Futboll

“Pukki mania” përfshin edhe presidentin e Francës

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 07:20
Macron

Gjatë takimit mes presidentit të Finlandës Antti Rinne dhe kreut të Francës Macron në Paris nuk është folur vetëm për politikë. Rinne i ka dhënë një fanellë të përfaqësueses, pikërisht me emrin e sulmuesit kryesor Pukki.

Një nder i merituar për Pukki-n, i cili aktualisht ka shënuar pesë gola në gjashtë ndeshjet e para të sezonit në Premier League. Në sfidën e fundit ai dhe shokët e ekipit kanë mposhtur Manchester City-n.

Macron ka buzëqeshur dhe është gëzuar për dhuratën e vogël të presidentit finlandez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...