Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë - Bota Sot
Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë

Futboll

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 15:05
Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë, të paktën kur bëhet fjalë për karrierën e tij te Napoli.

Anësori kuqezi nuk arriti të largohet në këtë merkato vere dhe gjerat sa vijnë e ndërlikohen akoma më shumë. Në sytë e C.Ancelottit, Hysaj nuk është një titullarë dhe është i pari që sakrifikohet kur bëhet fjalë për futbollistët që duhen grumbulluar, kështu ndodhi edhe në sfidën e parë në Champions kundër Liverpool.

Për ti dalë në krah mbrojtësit shkodran ka menduar as më shumë e as më pak por trajneri i Kombëtares, Edi Reja.

Në një intervistë për “Radio Kiss Kiss”, tekniku italian ka folur për situatën që po kalon Napoli, fitoren ndaj Liverpool, shanset që kanë blutë për të fituar titullin në Serie A por u ndal duke folur dhe për Hysajn, i cili në drejtimin e tij realizoj dhe golin e parë në Kombëtare.

“Hysaj, mes futbollistëve që kam drejtuar, është një nga ata që di të sulmojë më mirë hapësirat. Ai ka luajtur gjithmonë si mbrojtës krahu në skemën me katër, por me kombëtaren shqiptare luajmë me tre dhe i kërkoj që të provojë të gjejë hapësira në sulm, ndaj erdhi edhe goli”, shpjegoi Reja për “Radio Kiss Kiss”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...