De Jong: Po të mos kisha shkuar te Barça, do të kisha zgjedhur... - Bota Sot
De Jong: Po të mos kisha shkuar te Barça, do të kisha zgjedhur...

Futboll

De Jong: Po të mos kisha shkuar te Barça, do të kisha zgjedhur...

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 08:19
Frenkie de Jong

Frenkie de Jong ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar në merkato para se të arrinte marrëveshjen me Barcelona-n janarin e kaluar dhe të transferohej te katalanasit për 75 milionë euro këtë verë.

Mesfushori holandez ka zhvilluar bisedime me klube të tjerë para se të merrte vendimin për t'iu bashkuar kampionëve të Spanjës dhe në një intervistë të dhënë për El Periodico ka zbuluar:

"Nëse nuk do të kisha shkuar te Barcelona, do të kisha shkuar te PSG ose Manchester City".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...