Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme - Bota Sot
Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme

Futboll

Chelsea – Liverpool, formacionet e mundshme

Më: 22 shtator 2019 Në ora: 10:22
Chelsea – Liverpool

Sot do të zhvillohet derbi i javës së 6 në Premier Ligën Angleze mes Chelseas dhe Liverpoolit.

Skuadra e Liverpoolit e cila është liderë në renditjen tabelare, ende nuk ka pësuar humbje dhe nga pesë ndeshjet e para të zhvilluara ka marrë gjithsej 15 pikë.

Ndërsa Chelsea renditet në vendin e nëntë, me gjithsej 8 pikë të grumbulluara pas 5 ndeshjeve të para.

Të dyja skuadrat vijnë në këtë ndeshje pas fitoreve të shënuara javën e kaluar. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti Neëcastle ndërsa Chelsea arriti të marrë një fitore të rëndësishme në udhëtim tek Ëolves.

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Chelsea – Kepa; Azpilicueta, Zouma, Christensen, Tomori, Alonso; Jorginho, Kovacic; Ëillian, Abraham, Barkley

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Ëijnaldum; Salah, Mane, Firmino.

Ndeshja mes Chelseas dhe Liverpoolit fillon nga ora 17:30.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...