West Ham e trondit Manchester Utd - Bota Sot
West Ham e trondit Manchester Utd

Futboll

West Ham e trondit Manchester Utd

Nga: Kemajl Goca Më: 22 shtator 2019 Në ora: 16:53
West Ham e trondit Manchester Utd

Skuadra e Manchester Utd po ngec gjithnjë e më shumë në luftë për titullin e kampionit.

Manchester Utd dështoi në Londër duke u mundur me rezultat 1:0 nga West Ham, në ndeshjen e javës së pestë të Premier League në futboll.

Në minutën e 44-të, Yarmolenko brenda 16-shit, nga rreth 14 metra me një mjeshtëri dërgoi një goditje të saktë e të fortë në këndin e djathë e të poshtëm të  rivalit, 1:0. Në minutën e 84-të, Manchester Utd merr goditje tjetër të rëndë.

Futbollisti Cresswell nga gjuajtja e lirë rreth 20 metra shënoi eurogol në këndin e epërm të majtë dhe për fitoren e madhe për 2:0. 
Manchester Utd është në vend të tetë me 8 pikë, ka tri me pak se West ham që ngritët i pesti në renditje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...