Icardi tregon pse la Interin për PSG - Bota Sot
Icardi tregon pse la Interin për PSG

Futboll

Icardi tregon pse la Interin për PSG

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 08:30
Mauro Icardi

Mauro Icardi tha se ai la Interin për kampionët e Ligue 1 Paris Saint-Germain për të fituar tituj pasi beson se ai ka arritur një pikë në karrierën e tij ku duhet të fitojë trofe.

Icardi u transferua te PSG me një huazim sezonal, me gjigandët francezë raportohet se kanë mundësinë për të blerë sulmuesin për 65 milionë euro.

26-vjeçari, i cili mbërriti në Inter nga Sampdoria në vitin 2013, shënoi 111 gola në Serie A dhe 124 gola në të gjitha garat për të qenë i teti në listën e të gjitha kohërave të ‘Nerazzurri’, transmeton lajmi.net.

“Unë erdha këtu për të luajtur”, tha Icardi për Canal +. “Nëse arrini me një mundësi për t’iu blerë, ju e dini që lojtari duhet të japë maksimumin për të siguruar që klubi vendos ta blejë atë plotësisht. Ne do të shohim se çfarë ndodh verën e ardhshme”.

“Unë isha në vitin e shtatë në Inter dhe ëndrra ime ishte të luaja në Ligën e Kampionëve me Interin, të cilën e bëra sezonin e kaluar, por ne kurrë nuk fituam asgjë”.

“Mendova se kishte ardhur koha që unë të shkoja në një klub fitues, një që mund të sfidojë dhe të fitojë tituj. Është koha që unë të filloj të fitoj”, deklaroi argjentinasi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...