Lopetegui: Është turp që nuk fituam një pikë - Bota Sot
Lopetegui: Është turp që nuk fituam një pikë

Futboll

Lopetegui: Është turp që nuk fituam një pikë

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 09:13
Julen Lopetegui

Trajneri i Sevilles, Julen Lopetegui ka thënë se merituan se paku një pikë në ndeshjen ndaj Real Madridit.

Sevilla dje u mposhtë nga Real Madridi me rezultat 0-1, gjë që bëri që të humbasin kreun e tabelës.

Tekniku spanjoll tha se ekipi luftoj deri në fund dhe për të ndeshja ishte e barabartë.

“Klubi punoi deri në fund. Është turp që nuk fituam se paku një pikë. Ishte ndeshje e barabartë nga të dy anët. Në pjesën e parë humbëm më shumë posedimin, ndërsa në të dytën luajtëm më mirë. Kishim shanset tona. Besoj që ndeshja ishte e barabartë”, deklaroi ai.

Sevilla pas kësaj humbje gjendet në vendin e pestë me 10 pikë, një me pak se Reali dhe lideri Granada.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...