Icardi: Jam i lumtur te PSG - Bota Sot
Icardi: Jam i lumtur te PSG

Futboll

Icardi: Jam i lumtur te PSG

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 09:25
Mauro Icardi

Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi insiston që është i fokusuar te PSG.

Agjenti i Icardit, njëkohësisht gruaja e tij ka thënë që lojtari mund të transferohet te Napoli në afatin e janarit.

Argjentinasi tha se është transferuar në “Parkun e Princave”, për të luajtur dhe do të bëj më të mirën.

“Nëse transferohesh si huazim në formë blerje, duhet të bësh më të mirën që klubi të të mbaj në ekip. Do të shohim çfarë ndodh verën e ardhshme. Kalova shtatë vite te Interi dhe ëndrra ime ishte të luaj në Ligën e Kampionëve, gjë që e bëra por nuk fitova asgjë. E vërteta është se PSG është skuadër e kompletuar me kampionë dhe kjo është çfarë dëshiroj unë”, deklaroi ai.

PSG këtë sezon është në vendin e parë me 15 pikë të grumbulluara, tri pikë me pak se Angers në vendin e dytë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...