Raul: Rodrygo duhet të jetë në ekipin e parë - Bota Sot
Raul: Rodrygo duhet të jetë në ekipin e parë

Futboll

Raul: Rodrygo duhet të jetë në ekipin e parë

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 11:27
Raul Gonzalez

Trajneri i Real Madridit Castilles, Raul Gonzalez ka thënë se sulmuesi, Rodrygo Goes duhet të luajë në ekipin e parë.

Braziliani është transferuar në “Santiago Bernabeu”, këtë vit dhe ende nuk ka luajtur në ekipin e parë.

Real Madrid Castilla barazoi me Las Palmas B këtë të shtunë dhe Rodrygo nuk ishte pjesë e ekipit, mirëpo nuk ishte i ftuar as nga Zidane për ndeshjen me Sevillan.

Legjenda e Realit tha se braziliani meriton mundësinë për të luajtur në ekipin e parë.

“Kemi 18 lojtarë në skuadër dhe ai qëndroi pas, pasi është lojtar i ekipit të parë. Kurdo që të na thonë që ai duhet të luajë në Castilla, do të jem i gëzuar që e kam në klub”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...