Solskjaer: Maguire, mund të jetë kapiteni i ardhshëm i United - Bota Sot
Solskjaer: Maguire, mund të jetë kapiteni i ardhshëm i United

Futboll

Solskjaer: Maguire, mund të jetë kapiteni i ardhshëm i United

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 16:16
Solskjaer: Maguire, mund të jetë kapiteni i ardhshëm i United

Trajneri i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka thënë se qendërmbrojtësi, Harry Maguire mund të jetë kapiten në të ardhmen.

Anglezi u transferua këtë verë nga Leicester City për 80 milionë euro dhe ka luajtur mjaftë mirë gjatë këtij sezoni.

Tekniku norvegjez beson që Solskjaer është lideri i duhur.

“Mund të bëhet në të ardhmen kapiten. Në fushë është lider. Jashtë fushe është profesionist. Jam i kënaqur me paratë që kam shpenzuar në të”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...