Ndryshime të mëdha në tabelë, fluturon Ballkani i Ismet Munishit - Bota Sot
Ndryshime të mëdha në tabelë, fluturon Ballkani i Ismet Munishit

Futboll

Ndryshime të mëdha në tabelë, fluturon Ballkani i Ismet Munishit

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 17:12
Pamje nga ndeshja

Skuadra e Ballkanit ka deklaruar Vushtrrinë me rezultatin 5-2 në Therandë – për të rrëmbyer tre pikë shumë të rëndësishme.

Në ndeshjen e zhvilluar në kryeqytet, Llapi ka mposhtur Flamurtarin me rezultat shumë të thellë 1-5, për të treguar seriozitetin.

Ndërsa, Drenica ka fituar me rezultat minimal 0-1 në sfidën ndaj Ferizajit – duke thelluar krizën e skuadrën së Bekim Isufit.

Pas këtyre ndeshjeve, Ballkani ka gjetur veten në një pozitë mjaft stabile. Ballkani pas gjashtë xhirove, ndodhet në vendin e pestë me 11 pikë – duke befasuar opinionin futbolldashës.

Llapi, Drita dhe Ballkani kanë nga 11 pikë, ndërsa Gjilani dhe Feronikeli kanë nga 12 në krye të tabelës.

Ja renditja:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...