Barcelona nuk e do, Rakitic merr ftesën e veçantë - Bota Sot
Barcelona nuk e do, Rakitic merr ftesën e veçantë

Futboll

Barcelona nuk e do, Rakitic merr ftesën e veçantë

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 19:38
Ivan Rakitic

Barcelona nuk e do në ekip mesfushorin Ivan Rakitic. Ky i fundit nuk është grumbulluar nga trajneri Ernesto Valverde për ndeshjen kundër Villarealit duke e bërë thuajse të sigurt largimin nga Camp Nou në janar. 

Katalanasit nuk e duan, por nuk është e njëjta situatë me trajnerin e Kroacisë, Zlatko Dalic.

Ky i fundit e ka grumbulluar për ndeshjet e tetorit. Numri një i stolit ka publikuar listën e lojtarëve ditën e sotme dhe pas mungesës në ndeshjet e shtatorit, mesfushori do të jetë i gatshëm. 

Ai do të luajë për eliminatoret e Europianit kundër Hungarisë dhe Uellsit. Dy ndeshje të rëndësishme për kualfikimin në fazën finale të këtij kompeticioni. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...