Dëmtohet Paqueta, mungon ndaj Torinos - Bota Sot
Dëmtohet Paqueta, mungon ndaj Torinos

Futboll

Dëmtohet Paqueta, mungon ndaj Torinos

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 19:59
Lucas Paqueta

Ndaj Torinos të enjten në mbrëmje, Milani duhet t’i bëjë llogaritë pa Lucas Paquetan.

Pas problemeve me trajnerin Giampaolo dhe lënien herë pas herë në stol, tashmë braziliani është ndalur për shkak të një dëmtimi.

Në ato pak minuta që luajti në derbi ndaj Interit, Paqueta ka pësuar një kontraktim në muskujt e fleksorit të kofshës së majtë. Analizat kanë evidentuar që nuk bëhet fjalë për një dëmtim të rëndë megjithatë mesfushori brazilian do të humbasë ndeshjen e rradhës ndaj Torinos por ka gjasa që të rikuperohet për takimin e të dielës së ardhshme ndaj Fiorentinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...