Suning nuk ndalet, realizon blerjen 620 milionë euro - Bota Sot
Suning nuk ndalet, realizon blerjen 620 milionë euro

Futboll

Suning nuk ndalet, realizon blerjen 620 milionë euro

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Suning është gjithnjë dhe më e pasur. Dhe Inter është gjitnjë dhe më shumë në qendër të projektit. Siç ka bërë të ditur Forbes, Suning ka blerë 80% të aksioneve të Carrefour China për 620 milionë euro:

"Kompania do të shesë në këto dyqane pajisjet elektroshtëpiake dhe do të hapë dyqane të tjera sportive me materiale të Inter-it. Nëpërmjet kësaj strategjia fituese në të gjitha frontet, Suning do të vazhdojë të përmirësojë Inter-in si një markë globale", shkruan Forbes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat