Habit Rummenigge: Ky është pasuesi i Lewandowski te Bayern - Bota Sot
Habit Rummenigge: Ky është pasuesi i Lewandowski te Bayern

Futboll

Habit Rummenigge: Ky është pasuesi i Lewandowski te Bayern

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 23:53
Robert Lewandowski

Karl-Heinz Rummenigge, në një intervistë për “Bild” ka konfirmuar se sulmuesi që do të pasojë Robert Lewandowski te Bayern Mynih është Harry Kane.

“Kane është një lojtar i klasit të lartë dhe bashkë me Lewa janë dy nga sulmuesit më të mirë në botë aktualisht. Kane është një sulmues i nivelit botëror, i denjë për Bayern”, tha Rummenigge.

Deklaratë që ka shijen e një oferte që skuadra bavareze i bën sulmuesit të Tottenham.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat