Man Utd përjeton startin më të dobët në historinë e Premierligës - Bota Sot
Man Utd përjeton startin më të dobët në historinë e Premierligës

Futboll

Man Utd përjeton startin më të dobët në historinë e Premierligës

Më: 1 tetor 2019 Në ora: 08:06
Ole Gunnar Solskjaer

Manchester United ka bërë startin e tyre më të dobët në një sezon të Premierligës pasi barazoi në shtëpi ndaj Arsenalit të hënën.

‘Djajtë e Kuq’ kaluan nëpër një barazim tjetër të hënën, me golin e Pierre Emerick-Aubameyang i cili ishte vendimtar për këtë sfidë para se Scott McTominay të shënonte për epërsinë e vendasve.

Përndryshe ishte një ndeshje e zymtë, me një mungesë të cilësisë në lojë në një natë ku moti gjithashtu ndikoi në nivelin e lojës.

Pas shtatë ndeshjeve të edicionit 2019/20, skuadra e Ole Gunnar Solskjaer ka fituar vetëm dy herë dhe ka mbledhur nëntë pikë.

Ato dy fitore kanë ardhur kundër Chelseat dhe Leicester, dy skuadra të tjera që synojnë top-katërshen, por ‘Djajtë e Kuq’ kanë humbur ndaj ekipeve si West Ham dhe Crystal Palace.

Ata renditen në vendin e 10 në tabelë, për shkak të diferencës së golaverazhit, pasi kanë grumbulluar të njëjtin numër pikësh si Burnley.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat