Fabinho: Kishim një plan për të ndalur Haaland - Bota Sot
Fabinho: Kishim një plan për të ndalur Haaland

Futboll

Fabinho: Kishim një plan për të ndalur Haaland

Më: 4 tetor 2019 Në ora: 12:27
Fabinho

Mesfushori i Liverpoolit, Fabinho ka pranuar që kanë bërë një plan para ndeshjes për yllin e Slazburg, Erling Haaland.

Haaland arriti të shënoi në ndeshjen ndaj Liverpoolit, por në fund “Reds”, arritën të fitojnë tri pikë.

Braziliani tha se sulmuesi është shumë i rrezikshëm dhe këtë gjë e ka dëshmuar gjatë ndeshjes.

“Kishim plan ta ndalim tërë skuadrën, por e dinim kualitetin e tij. Është shumë i rrezikshëm dhe këtë gjë arriti ta dëshmoj. Nuk luajti gjatë tërë ndeshjes, por shënoi shumë shpejt. Nuk e di pse nuk luajti gjatë tërë ndeshjes. Mendoj se ishim me fat”, deklaroi ai.

Liverpool nesër pret në “Anfield”, Leicester Cityn.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...