Conte e ka me Lukakun: Duhet të stërvitet më shumë - Bota Sot
Conte e ka me Lukakun: Duhet të stërvitet më shumë

Futboll

Conte e ka me Lukakun: Duhet të stërvitet më shumë

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 08:26
Antonio Conte dhe Lukaku

Trajneri i Interit Antonio Conte beson se sulmuesi Romelu Lukaku duhet të stërvitet më shumë për të qenë në gjendje të shkëlqyeshme për shkak të fizikut të tij.

Lukaku pati një ndeshje të qetë, pasi Inter pësoi humbje 2-1 ndaj rivalëve të Serisë A Juventus në Derby d’Italia në San Siro të dielën.

Një nënshkrim i klubit nga Manchester United para mbylljes së dritares së transferimit, Lukaku u kthye në formacion pasi humbi takimin e së mërkurës në Ligën e Kampionëve kundër Barcelonës për shkak të një problemi muskulor.

“Romelu është padyshim një lojtar që duhet të stërvitet më shumë, sepse duke qenë një lojtar me një trup masiv ai duhet të stërvitet, të luajë, të jetë në gjendje të shkëlqyeshme”, tha Conte.

“Në këtë fillim të sezonit ai e pati këtë problem në shpinë, tani ai është marrë me këtë çështje tjetër të kuadratit që nga ndeshja kundër Lazios”.

“Por unë mendoj se ai dha gjithçka, është e pashmangshme që kundër Barcelonës nuk e kemi Lukakun dhe ishte e rëndësishme ta kishim atë. Dhe ne nuk e kishim atë”, deklaroi ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...