Challandes befason: Ndeshja me Malin e Zi më e rëndësishmja në historinë e re të Kosovës - Bota Sot
Challandes befason: Ndeshja me Malin e Zi më e rëndësishmja në historinë e re të Kosovës

Futboll

Challandes befason: Ndeshja me Malin e Zi më e rëndësishmja në historinë e re të Kosovës

Më: 7 tetor 2019 Në ora: 11:56
Bernard Challandes

Bernard Challandes ka befasuar me fjalët e tij për ndeshjen mjaft të rëndësishme kundër Malit të Zi.

Kosova përballet fillimisht me Gjibraltarin të enjten në një test miqësor, kurse pas katër dite do të ndeshet me Malin e Zi për kualifikimet e Evropianit 2020.

Sfida me malazezët është mjaft e rëndësishme për ëndrrën e ‘Dardanëve’ për kualifikim në Euro 2020, prandaj pritet edhe mbështetje e madhe në ‘Fadil Vokrri’.

“Pas kësaj është ndeshja me Malin e Zi dhe mund të them se është ndeshja më e rëndësishme e historisë së re të Kosovës”, ka thënë zvicerani.

”Me një fitore në këtë ndeshje mund të ëndërrojmë deri në minutën e fundit në ndeshjen me Anglinë. 3 pikë më shumë që na duhen nëse duam të ëndërrojmë”.

”Kjo ndeshje është e rëndësishme dhe me rrezik shumë të madh. Mali i zi është ekip shumë i mirë dhe nëse dikush prej jush ose ndonjë lojtar nuk mendon kështu ka probleme me vetën”, deklaroi Challandes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...