Bastos tërhiqet nga futbolli - Bota Sot
Bastos tërhiqet nga futbolli

Futboll

Bastos tërhiqet nga futbolli

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 16:00
Bastos tërhiqet nga futbolli

Michel Bastos i jep fund futbollit të luajtur. Anësori brazilian ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli në moshën 36-vjeçare.

Skuadra e fundit në karrierën e Bastos ishte America Mineiro ndërkohë që në karrierën e tij ai ka luajtur me shumë skuadra të njohura në Europë. Filimisht spikati te Lille ndërsa më pas la shenjë edhe në 4 sezonet që luajti me Lyon.

Për dy periudha të shkurta Bastos mbajti veshur edhe fanellat e Schalke 04 dhe Romës ndërkohë që u rikthye në Brazil duke luajtur me Sao Paulon dhe më pas me Palmeiras. Me kombëtaren braziliane ai numëron 10 ndeshje dhe 1 gol të realizuar teksa ka qenë i grumbulluar në Botërorin e 2010-ës.

“Kam luajtur më shumë sesa mund ta imagjinoja” ka shkruar Bastos në Instagram.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...