Serbia pranon kapitullimin, gjen vendin e ndeshjes mes Trepçës fantome dhe C. Zvezdës - Bota Sot
Serbia pranon kapitullimin, gjen vendin e ndeshjes mes Trepçës fantome dhe C. Zvezdës

Futboll

Serbia pranon kapitullimin, gjen vendin e ndeshjes mes Trepçës fantome dhe C. Zvezdës

Nga: K. Goca Më: 9 tetor 2019 Në ora: 12:45
Autobusi i Zvezdës

Kapitullon Serbia me klubin provokues të futbollit Cërvena Zvezda e Beogradit.  Zvezda nuk lejohet të futet në Zveçan, ndalet nga policia e Republikës së Kosovës.

Federata e Futbollit e Kosovës nuk i dha leje, autoritetet e shtetit të Kosovës vepruan fuqishëm.

“Futbollistët e Cërvena Zvezdës nuk u lanë të hyjnë sot në Kosovë, ku duhej të luanin ndeshjen e 16-së së finales së Kupës së Serbisë kundër Trepçës. Skuadra kampione serbe mbërriti në vendkalimin Jarinje rreth orës 11:30, por nuk hyri në Kosovë por u kthye përsëri në Beograd.

Një delegacion mbërriti në Jarinje, me drejtorin e Përgjithshëm të Zvezdës, Zvezdan Terziq dhe me autobusin ku ishin futbollistët, nuk lejuan që të futen në Kosovë.

Ndeshja e parë e Kupës së Serbisë do të luhet në Stara Pazova të enjten në orën 17.00”, shkruan Novosti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...