Senegali ndal Brazilin - Bota Sot
Senegali ndal Brazilin

Futboll

Senegali ndal Brazilin

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 17:37
Senegali ndal Brazilin

Brazili i Tites nuk e kalon dot pengesën Senegal. Në miqësoren e zhvilluar në Singapor, Seleçao nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1:1 ndaj Sadio Mane me shokë, duke mos bindur me lojë dhe rezultat.

Edhe pse e nisi shumë mirë ndeshjen me Firminon që zhbllokoi me një paraboll të bukur rezultatin pas asistimit të Gabriel Jesus pas vetëm 9 minutash lojë.

Brazili krijoi raste por nuk arriti të dyfishonte shifrat dhe në fundin e pjesës së parë Sadio Mane tregoi të gjithë klasin e tij duke shmangur Dani Alves dhe Marquinhos me këtë të fundit që e pengoi në zonë sulmuesin e Liverpoolit, gjyqtari nuk kishte dyshime duke akorduar penallti për Senegalin.

Nga pika e bardhë Diedhiou u tregua i saktë duke barazuar shifrat.

Në pjesën e dytë Brazili u përpoq të gjente golin e fitores por Neymar i cili luajti ndeshjen e tij të 100 me ekipin përfaqësues humbi një rast të artë i vetëm përballë portierit, ndërkohë as ndryshimet e bëra nga Tite nuk sollën asgjë me ndeshjen që u mbyll në barazim 1:1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...