Kosova 1:0 Gjibraltari, notat e lojtarëve - Bota Sot
Kosova 1:0 Gjibraltari, notat e lojtarëve

Futboll

Kosova 1:0 Gjibraltari, notat e lojtarëve

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 22:00
Kombëtarja e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës iu është rikthyer fitoreve, duke e mposhtur 1:0 Gjibraltarin në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

‘Dardanët’ këtë ndeshje e nisën me lojtarët që kanë pasur më pak minuta në ndeshjet e fundit, duke pushuar lojtarë si Milot Rashica, Bersant Celina dhe Vedat Muriqi.

Golin e fitores për Kosovën në këtë miqësore e shënoi Florent Hasani, që erdhi nga bankina.

Ua sjeliml notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë miqësore:

Ujkani 6

Xhemajli, 6

Dresheviq 6

Hadërgjonaj 7

Kololli 6

Rashkaj 7

Valon Berisha 5.5

Bernard Berisha 5.5

Florent Muslija 6

Edon Zhegrova 6

Atdhe Nuhiu 5.5

Florent Hasani 7.5

Leart Paqarada 7

Idriz Voca 6.5

Lirim Kastrati 6

Elbasan Rashani 6.5

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat