Media serbe po frikësohet se Kosova mund... - Bota Sot
Media serbe po frikësohet se Kosova mund...

Futboll

Media serbe po frikësohet se Kosova mund...

Nga: K. G. Më: 16 tetor 2019 Në ora: 16:38
Media serbe po frikësohet se Kosova mund...

Kosova vazhdon ëndrrën e saj për kualifikimin në Kampionatin Evropian, që do të mbahet vitin e ardhshëm.

Fitorja me rezultat 2:0 ndaj Malit të Zi ka rritur dukshëm gjasat për vend të dytë, që patjetër duhet fituar sfidën në Pragë ndaj Çekisë dhe një pikë me Anglinë në Prishtinë e dërgon më tej.

Media serbe po frikësohet se Kosova do të kualifikohet në Evropianin e futbollit 2020

“Kosova direkt në Kampionat Evropian? Pas Malit të Zi nuk është e pamundur”, është titulli i një portalit serb, Mondo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat