Arnold shënon një rekord të madh – hyn në librin e rekordeve ‘Guinness’

Futboll

Arnold shënon një rekord të madh – hyn në librin e rekordeve ‘Guinness’

Më: 16 tetor 2019 Në ora: 17:10
Trent Alexander-Arnold

Shkathtësia sulmuese e mbrojtësit të Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, ka bërë që ai të hyjë në Librin e Rekordeve Botërore Guinness.

21-vjeçari është njohur zyrtarisht nga Guinness si mbrojtësi më më së shumti pasime për gjatë një viti në Premierligë.

“Është një nder. Unë gjithmonë kam dashur të luajë përpara në fushë dhe t’i ndihmoj skuadrën për të krijuar sa më shumë shanse për gol”, u shpreh reprezentuesi i Anglisë.

“Unë gjithmonë lexoja libri e Rekordeve Guinness si fëmijë sepse aty mund të gjesh shumë shkrime të mira dhe të shohësh rekordet e ndryshme që njerëzit i kanë arritur nga e gjithë bota”, tha Arnold.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat