Rakitic s’ka zgjidhje, mendon largimin qysh në janar - Bota Sot
Rakitic s’ka zgjidhje, mendon largimin qysh në janar

Futboll

Rakitic s’ka zgjidhje, mendon largimin qysh në janar

Më: 28 tetor 2019 Në ora: 10:35
Ivan Rakitic

Barcelona tashmë ka luajtur 12 ndeshje këtë sezon dhe në atë kohë Ernesto Valverde ka treguar letrat e tij.

Është bërë e qartë se cilët lojtarë janë në planet e tij dhe cilat nuk janë, me Ivan Rakitic duke rënë në kategorinë e fundit.

Kroati ka një rol të ri në klub, për fat të keq duke e bërë atë të gatshëm të largohet në janar.

Barcelona mori një numër ofertash verën e kaluar, por lojtari nuk donte të largohej.

Paris Saint-Germain ishte klubi më i interesuar, por mundësia nuk u realizua, duke zgjedhur të refuzojë ofertat në Itali dhe Angli.

Rakitic është paraqitur vetëm 206 minuta nga 12 ndeshjet e luajtura. Frenkie de Jong, Arthur Melo dhe Sergio Busquets janë bërë treshja e preferuar e mesfushës, me Sergi Roberto gjithashtu një rol më të rëndësishëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat