Juventus me kontratë të për për Szczesny - Bota Sot
Juventus me kontratë të për për Szczesny

Futboll

Juventus me kontratë të për për Szczesny

Më: 1 nëntor 2019 Në ora: 16:46
Szczesny

Klubi torinez është i vendosur për të vazhduar kontratët me gardianin e portës Wojciech Szczesny.

Siç raporton Gazeta delllo Sport, drejtuesit e klubit tashmë i kanë ofruar kontratën e re 29 vjeçarit, e cila do ta lidhte atë më kampionin italian deri në vitin 2024 dhe paga e tij do të rritej deri në 4.5 milion euro në vit.

Kujtojmë që Szczesny ka gjithsej 6 paraqitje me Juventusin në Serie A këtë sezon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat