Humbja lë pasoja, drejtuesit e Bayernit marrin vendim - Bota Sot
Humbja lë pasoja, drejtuesit e Bayernit marrin vendim

Futboll

Humbja lë pasoja, drejtuesit e Bayernit marrin vendim

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 21:45
Trajneri Kovac

Humbja skandaloze kundër Frankfurtit me rezultatin 5-1 ka lënë menjëherë pasoja te Bayern Munchen. Dalja me të kuqe e Boateng që në minutën e 10' ndikoi, por nuk mund të përdoret si justifikim. Trajneri Kovac tronditet shumë dhe rrezikon shkarkimin. 

Bayerni ka anuluar stërvitjen e hapuar për publikun. Ishte planifikuar që gjermanët t'i japin kënaqësi tifozëve që t'i ndjekin nga afër në seancën e së dielës, por diçka e tillë nuk do të ndodhë. 

Klubi doli me reagim zyrtar dhe informoi tifozët për vendimin e fundit. Gjermanët kërkuan falje për një vendim të tillë, por është i kuptueshëm në situatën ku ndodhen. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat