De Ligt: Ja pse e kuptova menjëherë që nuk ishte penallti - Bota Sot
De Ligt: Ja pse e kuptova menjëherë që nuk ishte penallti

Futboll

De Ligt: Ja pse e kuptova menjëherë që nuk ishte penallti

Më: 2 nëntor 2019 Në ora: 23:05
Matthijs de Ligt

Matthijs de Ligt ka folur për gazetarët pas fitores së Juves me Torinon. Ai ka shënuar golin e fitores, por ka rrezikuar të pësojë një penallti pasi preku topin me krah në pjesën e parë.

“Jam shumë i lumtur. Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme pasi edhe Interi fitoi. Fituam 1-0 dhe goli im na dha fitoren, kështu që është shumë e veçantë,” shprehet mbrojtësi për DAZN.

“Isha duke qëndruar në zonë dhe topi më goditi në krah. E kuptova menjëherë se nuk ishte penallti, sepse rregullorja është e qartë, nëse duart i ke poshtë, nuk është penallti.

Kur vjen në një klub të ri është gjithmonë e vështirë. Megjithatë, po shkon mirë, djemtë më kanë bërë të ndihem i mirëpritur dhe mendoj se po përmirësohem çdo ndeshje.

Shpresoj që sot kam treguar se çfarë mund t’i jap ekipit. Higuain më dha një asist të mrekullueshëm dhe unë jam shumë i lumtur.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat