Nokaut për 16 sekonda - Bota Sot
Nokaut për 16 sekonda

Futboll

Nokaut për 16 sekonda

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 13:21
Nokaut për 16 sekonda

Evan Holyfield ka debutuar në boksin profesionist me fitore në kategorinë peshave të mesme, madje vetëm 16 sekonda iu deshën për arritur deri të fitorja.

Evan, është djali i legjendës së boksit Evander Holyfield. Boksieri 22 vjeçar fitoi meçin e tij të parë në boksin profesionist me “KO” kundër Nick Winstead.Holyfield lansoi goditjet e tij në drejtim të Winstead, të cilat rezultuan vendimtare për fatin e meçit.

Gjqytari i meçit, Robert Hoyle ndaloi meçin, duke mos i dhënë edhe një shans të dytë Winstead.Image result for evander holyfield

Winstead, 21 vjeçar, ishte i pa kënaqur me vendimin e gjyqtarit, megjithatë është e vështirë të mohojmë cilësitë e Holyfield.Ky meç u zhvillua para meçit të natës për titull të botës, në mes të Cancelos dhe Kovalev, të cilën e fitoi boksieri meksikan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat