Hoeness zbulon datën se kur do të zyrtarizohet trajneri i ri - Bota Sot
Hoeness zbulon datën se kur do të zyrtarizohet trajneri i ri

Futboll

Hoeness zbulon datën se kur do të zyrtarizohet trajneri i ri

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 08:42
Uli Hoeness

Presidenti i Bayern Munich, Uli Hoeness tha se kampionët e Bundesligës do të dinë më shumë për zëvendësimin e Niko Kovac në tre javë.

Kovac u shkarkua pas humbjes poshtëruese 5-1 të së shtunës nga Eintracht Frankfurt, i cili la Bayern të katërt në tabelë dhe katër pikë larg liderit.

Largimi përfundoi një qëndrim 16-mujor për Kovac, i cili fitoi ligën dhe DFB-Pokal para se të provonte një fillim të luhatshëm këtë sezon.

“Gjithçka është thënë tashmë në lidhje me këtë temë. Unë mendoj se njoftimi ynë për shtyp ishte shumë i detajuar”.

“Unë nuk mund të them se çfarë do të ndodhë javët e ardhshme. Tani nuk është aq e rëndësishme, pasi tani kemi tre javë për të shqyrtuar se si të veprojmë me të. Mendoj se kemi bërë mirë”.

“Ne kemi pasur gjithmonë një lidhje të mirë me Niko Kovac. Ne kemi ardhur në një marrëveshje të ndërsjellë. Unë kam pasur një telefonatë me të sot, gjithçka është në rregull. Kam ndjenjën se ai tani është i lirë nga një presion i madh”, u shpreh ai.

Massimiliano Allegri dhe Jose Mourinho janë emrat më të lidhur për stolin e ‘Bavarezëve’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat