Bellerin komenton heqjen e shiritit të kapitenit që iu bë Xhakës - Bota Sot
Bellerin komenton heqjen e shiritit të kapitenit që iu bë Xhakës

Futboll

Bellerin komenton heqjen e shiritit të kapitenit që iu bë Xhakës

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 12:23
Bellerin komenton heqjen e shiritit të kapitenit që iu bë Xhakës

Hector Bellerin e ka komentuar heqjen e shiritit të kapitenit që iu bë Granit Xhakës, ditën e djeshme.

“Ai e di se ka bërë gabim, pro ne si zhveshtore duhet të jemi të gjithë së bashku. Këto gjëra ndodhin dhe kaq është, ne të gjithë e mbështesim atë. Ai tani po e luan rolin e tij dhe ne i respektojmë lojtarët”, shoi Bellerini.

Tutje, ai tha se të gjithë lojtarët e respektojnë dhe mbështesin vendimin e trajnerit, për t’i hequr Xhakës shiritin e kapitenit.

“E respektojmë vendimin e trajnerit dhe klubit. Për ne, na mbetet që t’i japim dashuri dhe kujdes, pasi është një nga ne, kështu që po e ndihmojmë që ta tejkalojë këtë”.

Xhaka ende nuk është paraqitur për Arsenalin, që prej kur e hoqi fanellën dhe iu tha atyre të “p****en”, në ndeshjen e 27 tetorit me Crystal Palace.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat