“Po të kisha qenë unë drejtues, Conte nuk do të ishte më tek Interi” - Bota Sot
“Po të kisha qenë unë drejtues, Conte nuk do të ishte më tek Interi”

Futboll

“Po të kisha qenë unë drejtues, Conte nuk do të ishte më tek Interi”

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 20:57
Conte

Ish-drejtori sportiv i Juventusit Luciano Moggi i është përgjigjur disa pyetjeve nga tifozët gjatë një emisioni radiofonik Cose di Calcio. Kur pyetet për fjalët e Conte-s dhe situatën te Napoli, Moggi përgjigjet.

“Nëse Moggi do të kishte qenë drejtues tek Interi, kjo gjë nuk do të kishte ndodhur. Nuk e di mirë se çfarë bëhet nga brenda, por nën drejtimin tim ky do të ishte fundi i Conte-s.

Ai ka sulmuar kompaninë. Më vjen keq sepse Conte ka qenë lojtari im dhe është një djalë i mirë, por ndonjëherë ai e humb toruan. Ato deklarata nuk duhet të ekzistojnë.

Ndërsa situata e Napolit është më komplekse, lojtarët nuk respektojnë as trajnerin dhe as presidentin. Diçka duhet të ketë ndodhur në fund të ndeshjes.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat