Kroos për shokun e skuadrës: Nuk e di nëse do të vazhdojë me ne - Bota Sot
Kroos për shokun e skuadrës: Nuk e di nëse do të vazhdojë me ne

Futboll

Kroos për shokun e skuadrës: Nuk e di nëse do të vazhdojë me ne

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 17:26
Toni Kroos

Te Real Madrid vazhdoet të flitet për çështejn Gareth Bale.

Uellsiani, pavarësisht se rezulton i dëmtuar për madrilenët, është grumbulluar për ndeshjet e kombëtares së tij.

Në lidhje me këtë situatë ka folur edhe shoku i tij i skuadrës, Toni Kroos. "Nuk e di nëse do të vazhdojë me ne. Dukej se do të largohej në verë dhe nuk është e lehtë të vazhdosh përpara në mënyrë normale në raste të tilla", ka thënë gjermani për AS.

"Gjithsesi, më është dukur shumë i motivuar dhe ka bërë d isa paraqitje të mira. Ajo që e ka bezdisur më shumë ka qenë kthimi i dëmtuar nga ndeshjet me kombëtaren".

"Grumbullimi me Uellsin? Sigurisht, duket e papërshtatshme që të mos luash me skuadrën tënde dhe të grumbullohesh nga kombëtarja kur rikuperon. Pavarësisht nga kjo, do të kemi nevojë për cilësitë e tija në ndeshjet e ardhshme".  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat