Besiktashi kërkon talentin e Llapit! - Bota Sot
Besiktashi kërkon talentin e Llapit!

Futboll

Besiktashi kërkon talentin e Llapit!

Më: 7 nëntor 2019 Në ora: 19:45
Besiktashi kërkon talentin e Llapit!

 

Klubi i famshëm turk, Besiktash, ka në “llupën” e tij një futbollist të Ipko Superligës.

 

Bëhet fjalë për transferimin e verës te skuadra e Llapit, Emir Umit.

Sipas mediave turke, Umit është nën vëzhgimin e Beshiktashit, pasi që iu ka lënë përshtypje pozitive skautëve të gjigantit turk, përcjellë Gazeta Olle. Lajmi është konfirmuar nga gazeta e njohur turke, “Fanatik”. “Skautët e Beshiktashit kanë dhënë një raport pozitiv për futbollistin e Llapit të Kosovës, Emir Umit”, shkruan gazeta turke.

“Mbrojtësi 19-vjecar, i gjatë 1.87 centimetra, është një futbollist shumë premtues që luan me dy këmbët”, vazhdon ajo.

Ndryshe, Umit u transferua në verë te skuadra e Llapit.

Ai ka kontratë 2-vjeçare me klubin nga Podujeva.

Umit ka lindur në Belgjikë dhe ka luajtur për disa skuadra të futbollit atje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat