Po kjo është e veçanta e Albin Kurtit! Sot po feston diçka interesante! - Bota Sot
Po kjo është e veçanta e Albin Kurtit! Sot po feston diçka interesante!

Futboll

Po kjo është e veçanta e Albin Kurtit! Sot po feston diçka interesante!

Nga: Kemajl Goca Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 12:31
Po kjo është e veçanta e Albin Kurtit! Sot po feston diçka interesante!

Ka shumë emnakë në vendin tonë! Një emër më i veçantë është Albin Kurti, portier i klubit të futbollit Vushtrria.  

Image

Albin Kurti, portieri i FC Vushtrrisë

Ky djalosh e ka emrin e mbiemrin identik si të kryeministrit në ardhje Albin Kurti.
Portieri vushtrrias sot ka një ditë të veçantë.  Albin Kurti ka datëlindjen dhe sot mbushi 19 vite!

Djaloshi po feston ditën e veçantë.  

Është portier me perspektiv dhe që synon të arrijë shumë në të ardhmen. 

Me Vushtrrinë janë pjesë e elitës së futbollit të Kosovës dhe pretendojnë që ta sigurojnë ekzistencën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat